Čestitka
Autor: Administrator , 22. 12. 2012.

"Riječ, koja je od početka bila kod Oca, koja je bila Bog" (Iv 1,1) u punini vremena postala je Emanuel - Bog s nama. Bog je s nama uvijek iznova, kada unatoč svih kriza i neizvjesnosti u kojima živimo, uspijevamo u svakom događaju i susretu proročki prepoznati porođajne bolove novog rađanja; kad uspijevamo dohvatiti živu Božju nazočnost tamo gdje drugi vide samo besmislena zbivanja. Od onog trenutka kad je "Riječ tijelom postala i nastanila se među nama" (Iv 1, 14) mi više nismo sami.

"...Želja mi je da svaki kršćanin, narod kojem pripadamo, svaka obitelj, napose oni osamljeni, bolesni, ožalošćeni, dožive ovaj Božić kao novi poziv na sijanje nade u svagdanjem životu, na predanje Bogu i bližnjima. Hoditi u Božjoj blizini ne znači bježati od teških stvarnosti koje nas zatiču i koje su neizostavni dio svakog ljudskog života, nego im se primaknuti u nadi, vidjeti ih u Božjem svjetlu. Jedino tako u Božiću prepoznajemo Božju blizinu, blagdan u kojem doživljavamo neraskidivu povezanost čovjeka i Boga. Spasitelj Isus neka svojim rođenjem donese utjehu svima koji prolaze kroz različite životne nevolje. Neka odgovornima u društvu udijeli mudrost i razbor u traženju pravednih i trajnih rješenja. Braćo i sestre u Kristu, neka nas otajstvo Božića i poruka koju Božić u sebi nosi ohrabri u vjeri da je jedino Bog ukorijenjen u našu povijest kao posljednja sigurnost i uporišna točka svakog ljudskog života....(fra Ivan Sesar, franjevački provincijal) "

S ovim razmišljanjem svima koji slave ovaj blagdan, puku stonskom, svim našim  učenicima, njihovim roditeljima, učiteljima i suradnicima, umirovljenim zaposlenicima Škole,  želim čestit Božić, sretne božićne blagdane te bolju i uspješniju novu  2013. godinu.