KINOPOKUS Ston 2012
Autor: Mirko Mamić, 22. 8. 2012.

Ovogodišnji iznimno bogati program radionica za djecu Kinopokus sekcije stonskog Festivala osmislila je i organizirala dubrovačka udruga Čovjek na Zemlji. Mladi sudionici razvijat će svoju kreativnost kroz edukaciju osjetila, izradu recikliranih šuškajućih instrumenata i dekoraciju svečanih trpeza, a nakon radionica zabava će se nastaviti kroz ples i glazbu edukativno-muzičke družine Vrtuljak Klub.

1. VATROMET KREATIVNOSTI UZ GLAZBU VRTULJAK KLUBA NA KINOPOKUS RADIONICAMA 2012

Ovogodišnji iznimno bogati program radionica za djecu Kinopokus sekcije stonskog Festivala osmislila je i organizirala dubrovačka udruga Čovjek na Zemlji. Mladi sudionici razvijat će svoju kreativnost kroz edukaciju osjetila, izradu recikliranih šuškajućih instrumenata i dekoraciju svečanih trpeza, a nakon radionica zabava će se nastaviti kroz ples i glazbu edukativno-muzičke družine Vrtuljak Klub.

U Slow Food radionici edukacije osjetila, mališani i osnovnoškolci imat će priliku saznati više o osobitostima sorti vinove loze pelješkog kraja, prepoznati njihov okus i naučiti ponešto o gastrokulturalnom značaju ove čudesne biljke za cijelo naše podneblje. Radionicu organiziraju i vode Marijeta Čalić i Ivana Butigan, članice udruge Čovjek na Zemlji, uz pomoć mladog pelješkog proizvođača ekološkog vina Denisa Bogoevića-Marušića.

U drugoj radionici inspirarnoj bajkom braće Grimm Stoliću, prostri se, djeca će razvijati maštu i kreativnost kroz izrađivanje ukrasa za svečane trpeze. U izradi ukrasa djeca će kombinirati različite likovne tehnike i reciklirane materijale te upoznati neke od tradicionalnih načina urešivanja. Ovu radionicu organiziraju i vode akademska slikarica Ivana Selmani i pedagoginja Prirodoslovnog muzeja Dubrovnik, Katarina Ivanišin Kadrum

U trećoj radionici koju vode Morana Depoli i Matej Trpin, također članovi udruge Čovjek na Zemlji, djeca će energiju hrane preobražavati u zvuk. Uporabom odbačenih materijala mladi sudionici će izraditi instrumente te ih ispuniti raznim mahunarkama i žitaricama koje uspjevaju u našim krajevima. Na kraju radionice svi će zašuškati poput jesenje šume pročešljane vjetrom uz zvuke pjesama dubrovačkog Vrtuljak Kluba.

Ovaj jedinstveni bend osmišljen je s namjerom da se djeca glazbeno educiraju kroz ples, zabavu i pjesmu. Na koncertima Vrtuljak Kluba djeci se pruža mogućnost da preko različitih muzičkih kombinacija prošetaju kroz glazbu kao da čitaju zanimljivu slikovnicu. Bend svaku pjesmu zaokruži pričom, metodom dramske interpretacije, educirajući male slušatelje na teme iz motiva pjesama. Uz pomoć svojeg prijatelja, psa Dalmatinca Flokija, članovi Vrtuljka odvest će sudionike radionica na put oko svijeta mašte!

Za sve informacije i prijave:

kinopokus@gmail.com

covjek.na.zemlji@gmail.com

2. KINOPOKUS RADIONICE ZA DJECU S TALIJANSKOM UMJETNICOM CLAUDIOM BRUGNALETTI

U okviru Kinopokus sekcije ovogodišnjeg Kinookus FFF-a gostovat će mlada talijanska umjetnica Claudia Brugnaletti. Claudia je završila Akademiju lijepih umjetnosti u Rimu, a nakon studija surađivala je na niz vrlo uspješnih projekata kao redatelj, scenograf i animator lutaka na filmu. U audiovizualnom svijetu zapažena je radom na televizijskoj emisiji U kuhinji s Aleom (In cucina con Ale) gdje surađuje kao scenograf te kao redatelj i kreator glavnog lika u lutkarskom filmu Charlot.

Claudia je izradila kompoziciju od povrća za ovogodišnji plakat Kinookus FFF-a, a na Kinopokus radionicama će, s djecom iz Stona i okolice, izraditi pejzaž Stona od školjki dagnji, ostriga, palastura i drugih ljuskavaca.

ITALIAN ARTIST CLAUDIA BRUGNELETTI AT KINOPOKUS WORKSHOPS FOR CHILDREN

The young Italian artist Claudia Brugnaletti will be the guest in the section Kinopokus of this year edition of Kinookus FFF. She graduated from the Academy of Fine Arts in Rome. After having finished her studies she participated in several very successful projects as a film director, scenographer and puppet animator. In the world of audiovisual media she worked on the TV show  “In the Kitchen With Ale” (In cucina con Ale) where she was noticed as an excellent scenographer as well as the director and creator of the main character in the puppet film “Charlot”.

Claudia made the poster for the third Kinookus FFF, while at Kinopokus workshops she will, together with children from Ston and its surrounding make a landscape out of mussel, oyster and pen shells.

radionice2.jpg (792.29 KB)
radionice1.jpg (76.05 KB)