Završen projekt "Kino u gostima"
Autor: Administrator , 4. 3. 2012.

Večeras (nedjelja, 4. ožujka 2012. godine) prigodnom premijerom učeničkih filmskih uradaka završen je projekt "Kino u gostima"....

Večerašnja premijera učeničkih filmskih uradaka na opće oduševljenje roditelja učenika polazmika, učitelja Osnovne škole Ston  i građana završen je projekt "Kino u gostima" pod stručnim vodstvom glumca Leona Lučeva i montažerke Antonije Mamić. Učenci polaznici projekta uspješno su preuzeli sve uloge pri stvranju filma (scenarij, radnja, gluma, snimanje, rasvjeta i montaža).

Premijerno su prikazana 3 kratka filmska rada u žanru dokumentarca, novinarskog izvješća i igranog filma. Salve smijeha izazvao je uradak na temu "Što mislite o novoj Vladi?" gdje su građani Stona odgovarali na pitanja učenika-novinara. Ništa manje  smiješne bile su i pojedine scene u drugom uratku na temu "Najljepše u Stonu".

Kratki igrani film "Romeo i Julija" ponudio je jednostavnu ali sadržajnu priču uz naglašen lokalni štih i dječje poimanje tijeka poznatog djela uklopljenog u današnje vrijeme.

Na kraju premijere gosp. Leon Lučev - voditelj projekta podijelio je diplome polaznicima filmske izobrazbe i čestitao im na uspjehu, iskazanom trudu i maštovitosti u radu, te se zahvalio :

-  Osnovnoj školi Ston na uključenju u projekt i pruženoj tehničkoj potpori,

-  gosparu Svetu Pejiću vlasniku Ville "Koruna" Mali Ston na ustupljenom besplatnom smještaju i prehrani,

-  građanima Stona na potpori u provedbi projekta i razumijevanju,

-  učenicima polaznicima na vrijednom i predanom radu.

Na kraju programa nazočnima se obratio gosp. Mirko Mamić, ravnatelj Osnovne škole Ston prestavivši ukratko tijek samog projekta "Kino u gostima"  te naglasio nemjere Škole da učenicima ponudi dodatnu izvannastavnu i izvanškolsku aktivnost kako bi mogli razvijati svoju kreativnost, govorno izražavanje, timski rad i prirodno ponašanje pred kamerama uz stručnu pomoć i vodstvo profesionalaca.

Istaknuo je značenje ovog projekta na buduće školske aktivnosti te učenicima obećao skoro formiranje filmske družine pri OŠ Ston, nabavku potrebite opreme za nesmetan rad i nove premijere prije kraja tekuće školske godine.

Zahvalio se voditeljima filmske izobrazbe za djeci prenesena nova znanje, Upravnom odjelu za obrazovanje, kulturu i šport Dubrovačko-neretvanske županije za financiranje projekta te svima koji su svojim zalaganjem pripomogli uspješnoj realizaciji školskog projekta.

Polaznici.jpg (367.04 KB)
Diplome.jpg (328.21 KB)