Besplatni Office 365! Reistracija u tri koraka
Autor: Mirko Mamić, 16. 5. 2017.

(Preuzeto s Večernjeg lista)Školama i učenicima diljem Hrvatske na raspolaganju su brojne besplatne prednosti programskog paketa Office 365. Uz već otprije poznate, sada se svi mogu upoznati i s novim alatima koji obrazovnoj zajednici mogu pomoći pri bržoj razmjeni informacija. Pri tome, za početak korištenja dovoljno je tek nekoliko klikova mišem.

Učenicima osnovnih i srednjih škola besplatno je dostupan programski paket Office 365 ProPlus i to čak pet besplatnih instalacija za sve privatne uređaje i računala, tablete te pametne telefone. Ovo je izvrsna prilika za sve u sklopu obrazovnog sustava, s obzirom na to da besplatni Office 365 ProPlus imaju i zaposlenici, jer im omogućuje korištenje brojnih alata poput Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka, OneNotea te alata Skype for Business, kao i brojnih drugih s kojima se još možda nisu susreli.

Za registraciju i početak korištenja potrebna su tek tri koraka (informacija je korisna i za roditelje, posebice djece u nižim razredima osnovne škole): 1. Trebali biste provjeriti jeste li u školi dobili korisnički račun AAI@EduHr (ime.prezime@skole.hr). Navedeni račun učenicima i djelatnicima dodjeljuje administrator imenika u svakoj školi. Ako niste dobili račun, zatražite ga u svojoj školi (popis administratora je dostupan ovdje), a to obično možete obaviti u tajništvu. 2. Nakon toga je za pristupanje korisnim alatima paketa Office 365 potrebno registrirati se na web-stranici Office 365 za škole i to putem korisničkog računa. Kliknite na „Prijava“, nakon čega ćete trebati unijeti korisnički račun i zaporku koji su vam dodijeljeni u školi. Poslije prihvaćanja pravila korištenja, pojavit će vam se na ekranu ikone Office 365. Ikone će u početku biti sive boje s obzirom na to da sustav instalira alate, pa treba pričekati barem pola sata da instalacija bude dovršena. 3. Treći i posljednji korak jest da preusmjerite poštu na Office 365 kako biste uspješno koristili alate i sinkronizirali dokumente, u čemu vam može pomoći priručnik koji se nalazi ovdje (ujedno ga možete naći i na Office 365 za škole).

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/techsci/besplatni-office-365-registrirajte-se-u-tri-koraka-i-koristite-modernim-alatima-1170041 - https://www.vecernji.hr/techsci/besplatni-office-365-registrirajte-se-u-tri-koraka-i-koristite-modernim-alatima-1170041