Ovisnost i zlouporaba alkohola - predavanje za učenike 8. razreda
Autor: Mirko Mamić, 9. 5. 2016.

Učenicima 8. razreda OŠ Ston danas su pripadnici MUP-a pripremili i proveli predavanje: "Ovisnost i zlouporaba alkohola", a koje je predviđeno planom aktivnosti provedbe projekta "Zdrav za 5!".  Projekt "Zdrav za 5!" zajednički provode:  Ministarstvo unutarnjih poslova, Ministarstvo zdravlja i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode, a namijenjen je učenicima 8. razreda osnovne te 1. i 2. razreda srednje škole.

Svrha projekta je:

-  prevencija ovisnosti te promocija pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži;

- podizanje razine svijesti o vlastitoj ulozi u očvanju žvotne, šolske i radne okoline;

- podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očvanju vlastitog i tuđg zdravlja i sigurnosti.

Program se provodi u dvije komponente:

komponenta 1. Prevencija ovisnosti

 podkomponenta 1: ovisnost i zlouporaba alkohola (učnici 8. razreda osnovne šole- 2 šolska sata)

 podkomponenta 2: ovisnost i zlouporaba droga (učnici prvog razreda srednje šole- 2 šolska sata)

 podkomponenta 3: ovisnosti o igrama na sredu (učnici drugog razreda srednje šole- 1 šolski sat)

komponenta 2. Zaštita okoliša i prirode- izvannastavne aktivnosti na temu „Čist okoliš, zdrava bududnost“ namijenjena učenicima 8. razreda te 1. i 2. razred srednje škole

 eko- radionice- kratkotrajna preventivna akcija uklanjanja otpada i čšenja ranije odabrane javne površne od strane učnika 8. razreda te 1. i 2. razreda srednjih šola u suradnji s predstavnicima MUP-a, Ministarstva zdravlja, Ministarstva zašite okoliš i prirode, organizacijama civilnog drušva te u suradnji s ostalim subjektima lokalne zajednice;

 ostale aktivnosti - manifestacije javnog karaktera (okrugli stolovi, javne tribine, sajmovi, podjela promotivnih materijala na temu „ašita okoliš“) s ciljem podizanja razine javne svijesti o potrebi čstog i zdravog okoliš u kojima sudjeluju učnici 8. razreda te 1. i 2. razreda srednje šole, a koja se odvija u organizaciji MUP-a, Ministarstva zdravlja, Ministarstva zašite okoliš i prirode, organizacija civilnog drušva te u suradnji s ostalim subjektima lokalne zajednice.

IMG_21.jpg (107.73 KB)