Obavijest roditeljima/skrbnicima o upisu djece u prvi razred školske godine 2015./2016.
Autor: Administrator , 6. 2. 2015.

U I. razred školske godine 2015./2016. u osnovne škole na području Dubrovačko-neretvanske županije upisat će se djeca koja imaju prebivalište, odnosno prijavljeno boravište na području Dubrovačko- neretvanske županije, odnosno na području koje pripada pojedinoj osnovnoj školi i to:

1. djeca koja do 01. travnja 2015. godine imaju navršenih šest godina života,
  2. djeca kojima je za školsku godinu 2014./2015. rješenjem ovoga Ureda državne uprave odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

Prijavu djece za uvrštavanje na popis djece dorasle za upis u prvi razred podnose na obrascu „Zahtjev za  uvrštavanje djeteta na popis djece školskih obveznika“ koji je  dostupan na ovoj web stranici. Naznačeni obrazac, poslan je svim roditeljima djece našeg upisnog područja preko Dječjeg vrtića Ston.

Obrazac je potrebno popuniti podatcima o djetetu te s preslikom osobne iskaznice roditelja/skrbnika (radi pojednostavljenja postupka), dostaviti ravnatelju Osnovne škole Ston, a koji će nakon prikupljanja iste poslati u Ured državne uprave u Dubrovniku.

3.  djeca koja do 31. ožujka 2015. godine nemaju navršenih šest godina života, ali  koja  do 31. prosinca 2015. godine navršavaju šest godina života ako to, na zahtjev roditelja ili skrbnika  i na prijedlog stručnog povjerenstva, odobri ovaj Ured državne uprave,

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj, odnosno staratelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev,    sukladno članku 8. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu  stručnih povjerenstava ovome Uredu državne uprave za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika za prijevremeni upis.  Zahtjev se podnosi prema upisnom području  na   temelju prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta  jednog od roditelja, odnosno skrbnika  na način  kako je navedeno u točki 3. ovoga Plana.

Zahtjev za prijevremeni upis se podnosi na obrascu „Zahtjev za utvrđivanje  psihofizičkog stanja djeteta/učenika“ koji je, kao Obrazac 6, sastavnica Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava, a dostupan je i na  ovoj web  stranici.

Obrazac je potrebno popuniti podatcima o djetetu te s preslikom osobne iskaznice roditelja/skrbnika (radi pojednostavljenja postupka), dostaviti ravnatelju Osnovne škole Ston do najkasnije 20. veljače 2015. godine, a koji će nakon prikupljanja iste poslati u Ured državne uprave u Dubrovniku.

OBRASCI_ZAHTJEVA.docx (14.15 KB)