Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Administrator , 11. 12. 2013.

Nizom različitih aktivnosti naša škola je obilježila mjesec borbe protiv ovisnosti. Sukladno planiranim aktivnostima s učenicima, roditeljima i učiteljima organiziran je i proveden niz različitih predavanja, skupova, radionica i susreta. Učenicima i roditeljima prezentiran je dio sadašnjih saznanja i dostignuća u borbi s različitim oblicima ovisnosti. O pojedinim pojavnim oblicima predavanja i radionice proveli su vanjski suradnici (prestavnici Zavoda za javno zdravstvo i MUP-a). Iskazani interes učenika i roditelja bio je na visokoj razini te su se aktivno uključivali u različite oblike rada.

Svrha Projekta: prevencija ovisnosti te promocija pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži; podizanje razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline; podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti.

Ciljane skupine: učenici 8. razreda osnovnih škola, učenici prvog i drugog razreda srednjih škola.

Provedba Projekta: Projekt se provodi kontinuirano tijekom školske godine, a osnovni ciljevi projekta su: aktivno mijenjanja stavova i štetnih životnih navika o ovisnosti; aktivno mijenjanja stavova o nužnosti zaštiti okoliša i prirode; podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja; usvajanje zdravih stilova života.

Komponente projekta:

komponenta 1. Prevencija ovisnosti podkomponenta 1: ovisnost i zlouporaba alkohola (učenici 8. razreda osnovne škole - 2 školska sata)